Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běleč nad Orlicí 2011

13. 9. 2011

Dne 10.září se v obci Bělči nad Orlicí  konal fréza cup  na kterém samozřejmě nemohl Fofr team který vyrazil společně s dalšími třemi  závodníky s Českého ráje. Závod začal v 10:00h v místním těžebně písku, kde se sešlo 25 závodníků na nejrůznějších strojích od dvoukolek po čtyřkolky a na startujícím roštu se objevila jednoosá fréza. Závod jse jel na dvě kola  povrch tratě tvořil s 50% písek a druhá polovinu tratě  tvořilo bahno, pokud se jednalo o písek byla to vítaná změna oproti bahnitým tratím které jsme letos absolvovali.V prvním kole jsme startovaly s osmé pozice jelikož nemáme zkušenosti s písčitým povrchem tratě tak to do zatáček trochu klouzalo a stroj se dostával do tzv. driftu. Čas prvního kola kterého náš tým dosáhl byl 3:54.V druhém kole jse startovalo v opačném pořadí a v písku už byly vyjeté koleje a tak už nedocházelo ke smykům v zatáčkách tímto důvodem se dalo jet rychleji. Na  toto kolo jsme již znali strukturu tratě a výsledný čas zezačátku  vypadal na daleko lepší než v prvním kole, ale v polovině tratě kde byla trať nejnáročnější náš stroj uvízl v písčitém terénu a po ruce nebyl vyprošťovací vůz tímto důvodem došlo  ke ztrátě zhruba 3 minut než dorazil vyprošťovací  vůz, čas kterého jsme dosáhli je 7:22 pět sekund s našeho času tvořila penalizace za dotknutí vyznačovacího pásu tratě.

Na závěr následovaly dobrovolné jízdy průjezdy bahnem vodou  a předváděly ruzné kousky co kdo se svým strojem dokáže.Ještě jse zmíním o cenách které byly poněkud zvláštní oproti jiným závodům první cenu tvořila ovce a druhou  cenou bylo mini sele  třetí cena již nebylo živé zvíře, na všech třech stupních nechyběly rovněž poháry pro vítěze. Náš tým skončil 22 s 25 závodníku vinou uvíznutí stroje. Celkově byl závod velmi vydařený za doprovodu  party skvělých lidí kde nebyla nouze o srandu, hodláme konstatovat že tento závod byl asi nejlepší  z našich 4 závodů tohoto roku. Na závěr chceme poděkovat  organizátorům za  rychlost s kterou závod probíhal.

Tenhle závod se povedl a byly jsme i v televizních novinách  zde v minute 23:40  

voyo.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-10-9-2011.html

 Ostatní fotky s akce jsou zde: http://carlos8.rajce.idnes.cz/Belec_nad_Orlici_2011_10.zari/

 

Náhledy fotografií ze složky Běleč nad Orlicí

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář